Najlepsze porady i wskazówki w gotowaniu dzisiaj

Najlepsze Porady I Wskazówki W Gotowaniu Dzisiaj

Jeśli twoja rodzina nie biegnie do stołu, może nadszedł czas, aby spojrzeć na rutynowe gotowania i sprawdzić, czy wpadłeś w rutynę menu. Wygeneruj entuzjazm na posiłek i uśmiechnij się na twarzach swojej rodziny, wymyślaj nowe pomysły, które z pewnością się podobają.

Microwaving cytryny lub wapna na kilka sekund może zwolnić soki. Czasami owoce cytrusowe w sklepie spożywczym nie są tak świeże, jak mogłoby być, co utrudnia sok. Jeśli kuchenka mikrofalowa to przez 10 sekund, a następnie roll go między ręką i licznik będzie zwolnić więcej soku.

Należy uważać podczas przechowywania czekolady do stosowania w kuchni. Z reguły, tylko kupić tyle czekolady, jak można użyć w ciągu kilku miesięcy. Czekolada zawiera tłuszcz, a w niewłaściwych warunkach może włączyć jełcze. Przechowywać w chłodnym, suchym miejscu z dala od światła słonecznego. Szafka kuchenna z dala od źródeł ciepła jest idealna. Przechowywać czekoladę zawiniętą w folię lub plastik i przechowywać ją z dala od wszystkiego o silnym zapachu, ponieważ łatwo wchłania zapachy.

Kiedy masz zamiar smażyć jedzenie, użyj długich szczypiec, aby dodać jedzenie do oleju. Przez około pięć sekund przytrzymaj jedzenie tuż pod powierzchnią oleju i uwolnij go. Umieszczając żywność w oleju w ten sposób, zewnętrzna część żywności zostanie zapieczętowana i prawdopodobnie nie przyklei się do patelni.

Jeśli robisz klopsiki lub klopsiki, ważne jest, aby spróbować mięsa przed gotowaniem. Chcesz upewnić się, że ma idealną ilość przypraw. Możesz spróbować, robiąc mały patty i smażąc go na patelni, prawie jak hamburger.

Podczas próby wypieków, mniej tuczu, jabłkowym jest doskonałym składnikiem do wykorzystania. Może być stosowany z ciasta mix, ciasteczka lub nawet naleśniki. Jest to niedrogi sposób, aby żywności, które są zwykle tuczu, zdrowsze i pyszne. Podczas pieczenia, to jest dobry pomysł, aby użyć niesłodzone Applesauce.

Oto ważna Wskazówka do wykorzystania podczas smażenia żywności na patelni z olejem. Jeśli trzeba dodać więcej oleju do patelni w środku smażenia, po prostu wlać olej jako strumień wzdłuż krawędzi patelni. Należy to zrobić, a nie nalewanie w środku patelni tak, że olej będzie ciepło, jak przemiesza się od krawędzi do środka.

Nikt tak naprawdę nie może powiedzieć, że lubią suchy hamburger. Zamiast serwować suche, bezsmaku hamburgery przy następnym grillu dodaj zimną wodę do wołowiny przed grillem. Spróbuj około 1/2 szklanki na 1 funt mięsa. Za każdym razem będziesz zadziwiać swoich gości swoimi hamburgerami.

Podczas pieczenia mięsa należy zapisać sok pozostawiony na patelni. Możesz użyć tego soku do tworzenia bogatego sosu, aby towarzyszyć twojemu posiłku. Po zakończeniu gotowania, umieścić sok na patelni z przyprawami i dodać mąkę do niego. Mieszać aż gęsty i masz sos.

Zapisz resztki sosów i zamrozić je w tace kostki lodu. Kiedy szukasz szybkiego posiłku, kostki sosu są łatwo wrzucone do patelni lub patelni do sosu do podgrzewania. Utrzymując mrożony sos w mniejszych kawałkach, sos szybko rozmraża się i nagrzewa, a twoja rodzina myśli, że spędziłeś cały dzień robiąc dla nich domowy posiłek!

Podczas przygotowywania salsy, która będzie przechowywana, a nie używana natychmiast, pokroić cebulę w kostkę, spłukać je w zimnej wodzie i osuszyć ręcznikami papierowymi, aby całkowicie wyschły. Świeża cebula ma w sobie gaz siarkowy. Gaz może czasami zrujnować skądinąd wielką salsę. Płukanie i suszenie cebuli zabiera większość gazu.

Kiedy przyprawiasz mięso i ryby, upewnij się, że doprawić go równomiernie. Zawsze należy posypać zioła i przyprawy. Zapewni to, że nie zlepiają się w jednym obszarze. Chcesz, aby twoje mięso i ryby smakowały tak samo od pierwszego do ostatniego ukąszenia.

Niezawodny sposób na wyjaśnienie masła. Rozpuść kilka patyków masła na małym ogniu w ciężkim rondlu na bazie. Gdy widzisz pianę na górze, stałe cząstki na dole i przezroczystą żółtą ciecz pomiędzy nimi, zdejmij patelnię z ognia. Odtłuszcz pianę z góry i odcedź klarowane płyny do pojemnika, pozostawiając mleko stałe w tyle.

Wybór dobrego ziemniaka do pieczenia jest łatwy, gdy znasz odpowiednie wskazówki! Pamiętaj, aby wybrać ziemniaka jak russet lub Idaho, ponieważ mają wyższą zawartość skrobi i daje bardziej puszyste ziemniaki, gdy pieczone. Wybierz gładkoskóre ziemniaki bez zmarszczek lub miękkich plam. Kiedy przynosisz ziemniaki do domu, nie wkładaj ich do lodówki. Zamiast tego umieść je w koszu w chłodnym, ciemnym miejscu w domu. Najlepiej smakują, gdy są używane w ciągu 2-3 tygodni po zakupie.

Jednym z pierwszych kroków w stawce lepszym kucharzem jest lepsze zrozumienie gotowania w ogóle. Najlepszym sposobem, aby to zrobić, jest po prostu myśleć o posiłkach za każdym razem, gdy jesz w restauracji. Kiedy jesz coś znaleźć smaczne w restauracji, zastanów się, dlaczego smakuje tak dobrze.

Kup jedzenie na świeżych rynkach. Jedzenie, które kupujesz z rynków rolnych i prywatnych ogrodów, będzie dla Ciebie zdrowsze. Te pokarmy są często wolne od szkodliwych substancji chemicznych, które infekują głównego nurtu dostaw spożywczych. Uważaj na zdrowie siebie i swojej rodziny, a twoje gotowanie będzie automatycznie lepsze.

Aby usunąć skórkę z ząbka czosnku w szybki i łatwy sposób, ostrożnie poklep piętę dłoni z boku szerokiego ostrza noża (położonego płasko nad ząbkiem), aby nieco zmiażdżyć czosnek, pozwalając skórze od razu się ześlizgnąć. Jako bonus, spłaszczony ząbek będzie łatwiej mince przed dodaniem go do naczynia.

Jeśli wziął uczciwie spojrzeć na swoje oferty posiłków i postanowił, że mogą one korzystać z pomocy, zacznij od świeżych pomysłów w artykule powyżej i będziesz miał swoją rodzinę działa do stołu w krótkim czasie. Te praktyczne wskazówki pozwolą Ci na sukces.

About Najlepsze porady i wskazówki w gotowaniu dzisiaj

About

Digital Compliance Disclosure


We and our partners use technology such as cookies and localStorage on our site to personalise content and ads, provide social media features, and analyse our traffic. Click to consent to the use of this technology across the web or click Privacy Policy to review details about our partners and your privacy settings.
Category

Recently

Newly